O firmie

 
 

Idea marki SELECTIC powstała w 2005 roku. W czerwcu 2006 roku, nazwa i logo zostały zastrzeżone w Urzędzie Patentowym RP. Pierwotnie miała być własną marką firmy IBICON, importera i dystrybutora wysokiej klasy urządzeń bankowo-biurowych. Głównym asortymentem, który jest sygnowany znakiem SELECTIC są liczarki, sortery i testery do banknotów oraz liczarki i sortery bilonu.

Z biegiem czasu do firmy IBICON, dołączyło szerokie grono dystrybutorów wspierających dystrybucję urządzeń SELECTIC na terenie całej Polski. Naszymi klientami są zarówno instytucje państwowe, samorządowe, banki, jak i firmy prywatne.

Ofertę marki SELECTIC budujemy na bazie naszych własnych pomysłów i rozwiązań. Podstawą jednak są najwyższej jakości urządzenia, wytwarzane przez uznanych światowych producentów.

Selekcja urządzeń rozpoczyna się już na etapie projektowania. Dalsze etapy od prototypu do szczegółowego określenia przyszłego zastosowania i parametrów dedykowane są kolejnym modelom urządzeń SELECTIC.

Jakość oferowanych przez nas produktów, jak również usług handlowych i serwisu jest wysoko oceniana przez naszych klientów, co pozwala na dalszy, dynamiczny rozwój marki.

Zapewniamy pełną realizację procesu zakupu i obsługi oferowanych urządzeń, począwszy od dostarczenia materiałów informacyjnych, na wykonywaniu napraw i przeglądów gwarancyjnych i pogwarancyjnych skończywszy.

Na każdym etapie procesu czuwa wysoko wykwalifikowany personel, posiadający niezbędną wiedzę i umiejętności, pozwalające sprostać największym wymaganiom klientów. 

Najważniejszym produktem SELECTIC jest linia liczarek banknotów serii XC. Produkowane są w Korei Południowej niedaleko Seulu w mieście Anyang. Projekt liczarek serii XC powstał w Polsce wykorzystując cały zasób doświadczenia i wiedzy technicznej koreańskiego producenta. Liczarki te charakteryzują się najwyższą jakością, bardzo wysoką dokładnością i precyzją pracy, łatwą obsługą, nowoczesnością zastosowanych rozwiązań. Podstawowym modelem jest liczarka banknotów SELECTIC XC-155W, wyposażona w podwójną detekcję DD, weryfikację UV oraz doskonały czujnik MG. Model XC-150 ma tylko czujnik DD. Ponadto warto zwrócić uwagę na modele XC-160V, XC-180V, XC-200R są pierwszymi liczarkami na rynku polskim, które posiadającą obsługę, panel sterowania oraz komunikaty wyświetlane w języku polskim w postaci pełnych zdań (nie kodów błędów, jak w przypadku standardowych urządzeń).

Nasze urządzenia cieszą się dużą popularnością wśród naszych klientów. Wśród ich nabywców znaleźli się zarówno klienci indywidualni, jak i duże instytucje finansowe oraz instytucje użyteczności publicznej. Pracę z w/w maszynami wysoko ocenili pracownicy kas i sortowni, z uwagi na prostotę obsługi, szybkość, a co najważniejsze nieomylność powyższych maszyn. Ciągle zwiększające się zainteresowanie oraz powtórne zakupy klientów już użytkujących tego typu sprzęt, pozwala nam stwierdzić, że są to urządzenia, które bardzo dobrze sprawdzają się w codziennym funkcjonowaniu, dając duże zadowolenie klientowi.

W przyszłości planujemy wprowadzenie kolejnych linii produktów tak do banknotów jak i bilonu oraz ich dywersyfikację z jednej strony w kierunku detalicznego a z drugiej strony w kierunku klientów profesjonalnych typu CIT.