SZAFA PANCERNA
Szafy pancerne
7 grudnia 2018
Liczarki do bilonu. Jak działają?
26 kwietnia 2019

Mimo że coraz więcej transakcji finansowych przebiega wirtualnie za pomocą przelewów elektronicznych bez użycia papierowych pieniędzy, to jednak banknoty wciąż mają się bardzo dobrze i są używane każdego dnia w wielu miejscach. Szczególnie tam, gdzie istnieje konieczność posługiwania się większą ich ilością, niezbędny jest zakup profesjonalnych liczarek, aby móc szybko i rzetelnie przeliczyć każdą kwotę. Takie urządzenia będą bardzo przydatne w bankach, korporacjach, podczas prowadzenia różnorodnej działalności gospodarczej albo też w hurtowniach oraz punktach gastronomicznych.

 

 Liczenie i nie tylko

Na rynku znajdziemy wiele profesjonalnych urządzeń do liczenia pieniędzy papierowych, spośród których możemy wybrać takie, które w największym stopniu będą odpowiadały naszym potrzebom. Znajdziemy zarówno małe i poręczne maszny do liczenia banknotów zasilane na baterie, jak i urządzenia zasilane prądem i wyróżniające się bardzo dużą wydajnością i szybkością liczenia.

Warto również zwrócić uwagę, że te urządzenia poza liczeniem banknotów mogą spełniać wiele dodatkowych funkcji. Przede wszystkim bardziej zaawansowane technologicznie modele liczarek zawierają czytniki ultrafioletu pozwalające na weryfikację prawdziwości każdego z banknotów podczas ich liczenia. Maszyny te są również w stanie kontrolować rozmiary banknotów według ich wysokości i w ten sposób wykrywać wszelkie nieprawidłowe rozmiary, które mogą wskazywać na fałszerstwa.

Poza zliczaniem banknotów należących do różnych walut (np. polski złoty, euro, dolar) liczarki znakomicie radzą sobie z liczeniem papierowych bonów zakupowych czy jedzeniowych, które często wykorzystywane są choćby w firmach jako premia lub nagroda dla pracowników.

Z tych wszystkich powodów warto przed zakupem liczarki do banknotów zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i zapoznać z ofertą urządzeń dostępną na rynku. Dzięki temu będziemy mogli dokonać bardziej świadomego wyboru i kupić urządzenie spełniające wszystkie nasze wymagania.